Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.02.2021, 13:57 Aktualizované dňa 01.02.2021 o 15:25

Sudca poslal Imreczeho do väzby, bývalý šéf daniarov podal sťažnosť

Dôvodom väzobného stíhania Františka Imreczeho je kolúzna a pokračovacia väzba.

Sudca poslal Imreczeho do väzby, bývalý šéf daniarov podal sťažnosť
Zdroj: TASR - Jakub Kotian

Bývalý šéf finančnej správy František Imrecze bude stíhaný väzobne. V pondelok o tom rozhodol sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku. Rozhodnutie nie je právoplatné. Informoval o tom Imreczeho obhajca Juraj Gavalec.

​Advokát doplnil, že dôvodom väzobného stíhania Imreczeho je kolúzna a pokračovacia väzba. "Podali sme sťažnosť, nestotožňujeme sa s tým," zdôraznil.

Súd sa podľa neho stotožnil s tým, že obvinenie z porušovania povinností pri správe cudzieho majetku nie je zadokumentované dôkazmi a "vychádza to skôr na machinácie pri verejnom obstarávaní, kde je trestná sadzba dva až osem rokov."

Väzobne stíhaná bude aj obvinená Jana Rovčaninová. Potvrdil to jej obhajca Richard Biročák. "Proti tomuto rozhodnutiu sme podali opravný prostriedok," doplnil s tým, že rozhodnutie súdu zobrala jeho klientka na vedomie a musí sa prispôsobiť novej situácii.

Rovčaninová sa nemá podľa slov svojho právneho zástupcu k čomu priznať. "Podpísala, čo bolo pripravené štátom a prišlo k plneniu. Nevidí dôvody, že by tým niečo porušila," ozrejmil Biročák. Ten zároveň zastupuje aj ďalšieho obvineného z kauzy Mýtnik Michala Suchobu, ktorý by sa mal nachádzať mimo územia Slovenska. "Komunikujem s jeho mamou, ona ma splnomocnila," ozrejmil. Vyhlásil, že nevie, kde presne sa jeho klient nachádza.

​Imrecze, bývalý šéf IT sekcie finančnej správy Milan Grega a Jana Rovčaninová sú stíhaní za obzvlášť závažný zločin porušovania povinností pri správe cudzieho majetku, podnikateľ Peter Brhel za zločin prijímania úplatku. Potvrdila to hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

Ostatné osoby zadržané počas piatkovej akcie Mýtnik boli už skôr prepustené na slobodu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.