Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.01.2021, 19:58 Aktualizované dňa 31.01.2021 o 21:39

Jankovskú hospitalizovali. Dôvodom je užitie liekov

Stav Moniky Jankovskej nie je vážny, je mimo ohrozenia života, pri vedomí a komunikuje, v nemocnici zostáva na pozorovaní.

Jankovskú hospitalizovali. Dôvodom je užitie liekov
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Monika Jankovská je hospitalizovaná, eskortovali ju do nemocnice v Banskej Bystrici. Aktuálne väzobne stíhaná bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti sa podľa infomácií televízie Markíza aj ďalších médií mala otráviť liekmi.

Stav Jankovskej nie je vážny, je mimo ohrozenia života, pri vedomí a komunikuje, v nemocnici zostáva na pozorovaní.

"Dnes pri bežnej kontrole krátko predpoludním príslušníci z Ústavu Banská Bystrica pri komunikácii s obvinenou M. J. spozorovali, že nereaguje obvyklým spôsobom. Nesťažovala sa síce na žiadne zdravotné komplikácie, uviedla však väčšie požitie predpísaných liekov. Bola preto predvedená pred ústavného lekára, ktorý vzhľadom na spomínané užitie liekov odporučil vyšetrenie vo Fakultnej nemocnici v Banskej Bystrici," potvrdilo udalosť ministerstvo spravodlivosti.

Hoci Jankovská celý čas komunikovala s personálom a užitie liekov bolo bez účinku, ktorý by ohrozoval jej život, bude vzhľadom na charakter udalosti neskôr prevezená na ďalšie pozorovanie do Nemocnice pre obvinených a odsúdených v Trenčíne.

​V piatok 22. januára sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu nevyhovel Jankovskej žiadosti o prepustenie z väzby na slobodu. V nej je od minuloročnej marcovej akcie Národnej kriminálnej agentúry pod názvom Búrka. Extajomníčka nevyužila svoje právo a sťažnosť proti tomuto rozhodnutiu nepodala.

Jankovská vypovedala koncom novembra 2020 pred vyšetrovateľom NAKA v Nitre dva dni. Jej obhajca Peter Erdős sa vtedy odmietol vyjadriť k jej zápisnici o výsluchu, podľa ktorého mala priznať svoje kontakty s podnikateľom Marianom Kočnerom či zásahy do rozhodovania súdov.

​Príslušníci NAKA zadržali 11. marca minulého roka 13 sudcov v rámci akcie Búrka. Obvinenia padli z trestných činov korupcie, zasahovania do nezávislosti súdu a marenia spravodlivosti. Ďalšie obvinenia Jankovskej pribudli po minuloročnej októbrovej akcii Víchrica. Od septembra 2020 figuruje aj ako obvinená v kauze prebratia trenčianskeho baru Fatima.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.