Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.01.2021, 21:45

V Košiciach v piatok testovali vyše 20-tisíc ľudí, pozitivita je takmer jedno percento

Piatok bol prvým dňom druhého kola skríningu v plnej prevádzke, v rámci ktorého podľa hovorcu fungovalo takmer 70 odberových miest.

Plošné testovanie v Košiciach
Zdroj: TASR/F. Iván

V druhom kole skríníngu na ochorenie COVID-19 v piatok v Košiciach zaznamenali 20.971 antigénových testov, pričom pozitívnych bolo 196 osôb.

Predstavuje to pozitivitu 0,93 percenta. Informoval o tom hovorca mesta Vladimír Fabian.

Piatok bol prvým dňom druhého kola skríningu v plnej prevádzke, v rámci ktorého podľa hovorcu fungovalo takmer 70 odberových miest.

"Testovanie pokračuje aj v sobotu (30. 1.) a nedeľu (31. 1.) v čase od 9.00 do 17.00 h, všetky informácie o odberových miestach sú na stránke korona.kosice.sk," uviedol hovorca.

Dodal, že na odberovom mieste v budove magistrátu mesta je od piatkového popoludnia umiestnená veľkoplošná obrazovka, ktorá informuje o presnom počte vykonaných testov, počte pozitívne testovaných a percente pozitivity.

Informácie sú z elektronickej databázy a aktualizované v reálnom čase. "Nakoľko všetky odberové miesta fungujú cez eRegistráciu, návštevníci tohto odberového miesta môžu počas čakania sledovať priebeh testovania naživo," konštatoval Fabian.

Koronavírus a Covid - 19

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.