Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.01.2021, 12:03 Aktualizované dňa 26.01.2021 o 14:46

Remišová sa musí vysťahovať z Úradu vlády. Upozornenie prišlo po hlasovaní o plošnom testovaní

Remišovej rezort vznikol len po voľbách pretransformovaním sa z Úradu podpredsedu vlády pre informatizáciu a inovácie.

Remišová sa musí vysťahovať z Úradu vlády. Upozornenie prišlo po hlasovaní o plošnom testovaní
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Vicepremiérka a ministerka pre informatizáciu Veronika Remišová sa bude musieť vysťahovať z priestorov na Úrade vlády. Dôvodom má byť, že hlasovala proti plošnému testovaniu. Ako prvý o tom informoval ereport.sk.

Ten píše, že "ju draho vyšla jej vzpurnosť pri hlasovaní o premiérovej obľúbenej téme plošného testovania a po tom čo nehlasovala “za” na rokovaní vlády ju Matovič z úradu vykopol a má si zbaliť kufre."

Denník N informoval, že Remišová dostala list s upozornením na vysťahovanie krátko po hlasovaní o plošnom testovaní. Remišovej úrad vec nekomentoval.

​Minister financií Eduard Heger tvrdí, že on nevidí problém a interpretácia v médiách je zavádzajúca. "Ja poznám úplne inú interpretáciu a tá nie je v duchu nejakého sporu," povedal. Podľa Hegera išlo o bežnú komunikáciu. Podľa Hegera to vôbec nesúvisí s hlasovaním o plošnom testovaní.

Vicepermiérka krátko pred kľúčovým rokovaním vlády o plošnom testovaní zvolala tlačovú konferenciu, kde kritizovala viaceré kroky premiéra Matoviča. 

"V strane Za ľudí po diskusii s odborníkmi a lekármi zastávame názor, že testovanie je potrebné a účinné, no v najpostihnutejších regiónoch Slovenska, ktorých dnes nie je málo," povedala vtedy Remišová.

Remišovej rezort tým, že vznikol len po voľbách pretransformovaním sa z Úradu podpredsedu vlády pre informatizáciu a inovácie, ktorý riadil Richard Raši, nemá svoje stále sídlo. 

Úrad vicepremiérky je u premiéra Igora Matoviča nasťahovaný len dočasne a v priebehu roka by sa mala sťahovať.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.