Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.01.2021, 17:09 Aktualizované dňa 22.01.2021 o 18:32

Niektoré deti sa zrejme čoskoro vrátia do škôl. Má to jednu podmienku

Ak sa bude situácia vyvíjať tak ako teraz, tak by sme 8. februára mohli zapnúť covid automat.

Niektoré deti sa zrejme čoskoro vrátia do škôl. Má to jednu podmienku
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Od začiatku februára by sa na Slovensku pravdepodobne mohli otvoriť materské školy a prvý stupeň základných škôl, a to bez nutnosti testovania.

Zdroj: Reprotofoto/MZ

​Otvoriť by sa tiež mohli špeciálne školy pre deti, ktoré sa nevedia učiť dištančne. Maximálne by v triede mohlo byť päť detí na jedného učiteľa.

Musia sa však preukázať testom nie starším ako sedem dní, prípadne mať výnimku z testovania. Rovnako prezenčnou formou s testom nie starším ako sedem dní by sa mohli otvoriť koncové ročníky základných škôl, stredných škôl a odborných učilíšť.

Podmienkou je, aby sa udržal trend priaznivej epidemiologickej situácie v súvislosti s novým koronavírusom. V piatok to povedal minister zdravotníctva Marek Krajčí.

Ak sa bude situácia vyvíjať tak ako teraz, tak by sme 8. februára mohli zapnúť covid automat a prejsť do III. stupňa ohrozenia. Čo by to presne znamenalo, si pozrite TU.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.