Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.01.2021, 20:33

Matovičov poradca končí spoluprácu s Úradom vlády po zistení o dotáciách

Hospodárske noviny informovali o dotáciách pre združenie, v ktorom Pavol Kalinský figuruje ako štatutár.

Matovičov poradca končí spoluprácu s Úradom vlády po zistení o dotáciách
Zdroj: TASR/Pavel Nebuauer

​Poradca premiéra Igora Matoviča Pavol Kalinský končí spoluprácu s Úradom vlády. Informoval o tom po zistení HN o dotáciách pre občianske združenie, v ktorom je štatutárom.

Zároveň deklaroval, že za projektmi, ich kvalitou a prínosom pre spoločnosť a prírodu si stojí.

"Chcem predísť akýmkoľvek špekuláciám a odmietam ich. Nechcem, aby dobrá myšlienka a verejnoprospešnosť projektov boli zneužívané na politický boj a preto ukončím spoluprácu s úradom vlády," uviedol Kalinský.

Hospodárske noviny vo štvrtok informovali, že občianske združenie Pre lepšiu budúcnosť malo dostať dve dotácie z eurofondov vo výške takmer 390-tisíc eur.

Kalinský v reakcii odmietol spájanie úspešnosti projektov s jeho pôsobením na poste poradcu premiéra.

Zdôraznil, že projekty sa predkladali ešte za predchádzajúceho vedenia. Dodal tiež, že nie je štátny zamestnanec ani verejný funkcionár a jeho pozícia je apolitická.

Minister životného prostredia Ján Budaj oznámil, že dá oddeleniu vnútorného auditu prešetriť proces schválenia dotácií pre dané občianske združenie. Envirorezort považuje tento výber za legitímny.

Budaj sa zároveň obrátil na ministerstvo financií, ktoré zastupuje Európsku úniu pri dohľade nad zákonnosťou európskych dotácií.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.