Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.01.2021, 15:51 Aktualizované dňa 20.01.2021 o 16:27

Črtali sa dva dni bez zákazu vychádzania, vláda to však zmenila

Zákaz vychádzania na Slovensku potrvá do 7. februára.

Črtali sa dva dni bez zákazu vychádzania, vláda to však zmenila
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Zákaz vychádzania bude platiť aj 25. a 26. januára. V stredu o tom rozhodla vláda na svojom rokovaní. Následne zákaz vychádzania potrvá do 7. februára.

​Okno pôvodne vzniklo tak, že vláda 31. decembra 2020 obmedzila slobodu pohybu a pobytu do 24. januára. Cez víkend potom prijal kabinet Igora Matoviča nové uznesenie, v ktorom zaviedol zákaz vychádzania v termíne od 27. januára do 7. februára. Pondelok 25. a utorok 26. januára v ňom neboli zahrnuté.

Vláda okrem toho v stredu rozšírila aj výnimky zo zákazu vychádzania. Od 27. januára do prírody alebo za individuálnym športom v rámci okresu môžu po novom cestovať aj osoby, ktorých zdravotný stav neumožňuje vykonanie testu na COVID-19. Taktiež aj ľudia so stredne ťažkým alebo ťažkým mentálnym postihnutím alebo so závažnou poruchou autistického spektra.

Pribudli aj nové výnimky zo zákazu vychádzania pre osoby, ktoré cestujú na pracovný pohovor, výberové konanie či za uzavretím pracovnej zmluvy. Preukázať sa však musia negatívnym výsledkom testu na ochorenie COVID-19 (vykonaného od 18. januára), dokladom o prekonaní tohto ochorenia nie starším ako tri mesiace, prípadne boli zaočkovaní druhou dávkou vakcíny a od tohto očkovania uplynuli aspoň dva týždne.

Výnimku budú mať po novom aj osoby s dieťaťom do troch rokov na cestu do vzdialenosti 1000 metrov od bydliska a späť.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.