Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.01.2021, 16:33

Vyšetril kauzu zmenky, teraz vyšetrovateľ Láska odchádza z polície

Láska odchádza do civilu na vlastnú žiadosť, v policajnom zbore pôsobil 22 rokov. 

Vyšetril kauzu zmenky, teraz vyšetrovateľ Láska odchádza z polície
Zdroj: koláž HN/TASR

Vyšetrovateľ Jaroslav Láska, ktorý riešil kauzu zmenky a podarilo sa mu dostať za mreže Pavla Ruska a Mariana Kočnera odchádza do civilu. Informujú o tom aktuality.sk.

„Kauza zmenky bola pre mňa strop. Väčšiu vec už by som robiť nemohol. Toto bol vrchol mojej práce. Dosiahol som to, čo som dosiahnuť mohol," vysvetlil pre aktuality. 

Láska odchádza do civilu na vlastnú žiadosť, v policajnom zbore pôsobil 22 rokov. 

​Prípad známy ako kauza zmenky sa začal v roku 2016, keď Kočner zrazu vytiahol zmenky na desiatky miliónov eur a žiadal ich vyplatenie od televízie Markíza.

V mene televízie ich mal vystaviť ešte Pavol Rusko v roku 2000, keď spoločnosť prechádzala finančnými problémami. Keďže Rusko ich nebol schopný preplatiť, finančné bremeno prešlo na Markízu.

Kočner žiadal od Markízy vyplatenie 69 miliónov eur.

Kočner bol v prípade od leta 2018 stíhaný väzobne, Rusko ešte donedávna na slobode. Ale v decembri 2020 aj jeho súd vzal do väzby. Dôvodom boli obavy z jeho možného úteku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.