Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.01.2021, 11:31

"Ublížili najmä sebe." Danko žiada, aby Chmelár a Blaha mohli ďalej učiť policajtov

Chmelár aj Blaha naznačovali, že za ich koncom v akadémii je rozhodnutie ministra vnútra Romana Mikulca.

"Ublížili najmä sebe." Danko žiada, aby Chmelár a Blaha mohli ďalej učiť policajtov
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Šéf mimoparlamentnej SNS Andrej Danko vyzýva Akadémiu policajného zboru, aby naďalej umožnila vyučovať Ľubošovi Blahovi a Eduardovi Chmelárovi.

Argumentuje pri tom vyváženosťou politických a spoločenských názorov pre študentov. "Vylúčenie týchto pedagógov znamená jednostranné zaujatie postoja vo vzťahu k študentom. Študenti majú právo na vyvážený spoločenský prístup," píše SNS v stanovisku.

​Podľa strany ide o stratu pre školu. "Akadémia policajného zboru ublížila v prvom rade najmä sebe. Veríme, že dôjde k obnoveniu pracovných zmlúv týchto pedagógov," uzavrela.

Obaja politici včera na svojich sociálnych sieťach informovali o tom, že im Akadémia nepredĺžila zmluvy, ktoré mali na dobu určitú. 

Chmelár aj Blaha naznačovali, že za ich koncom v akadémii je rozhodnutie ministra vnútra Romana Mikulca. Podobne kroky Akadémie zhodnotil aj Erik Kaliňák zo Smeru.

"Pán docent Chmelár bol vždy silným kritikom aj Smeru a našich vlád, ale nikdy by nám nepadlo správať sa tak podlo a nízko, aby sme kvôli politickým názorom vyhadzovali ľudí z práce. Súčasná vláda a špeciálne minister vnútra R. Mikulec sa neštítia konaniu, ktorého sme boli naposledy svedkami za čias hlbokej totality," napísal. 

Rezort vnútra sa bráni, že konali v súlade so zákonom a obom prirodzene skončili zmluvy.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.