Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.01.2021, 22:32

Blaha a Chmelár končia na Akadémii policajného zboru. Obrovská strata, reaguje Naď

Ani jednému z politikov Akadémia nepredĺžila zmluvy.

Blaha a Chmelár končia na Akadémii policajného zboru. Obrovská strata, reaguje Naď
Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

Eduard Chmelár, ktorý sa niekoľkokrát pokúšal preraziť do politiky a Ľuboš Blaha, dlhoročný poslanec za Smer, končia na Akadémii policajného zboru. Tu pôsobili ako pedagógovia. 

Obaja to potvrdili v statusoch na sociálnej sieti.

Chmelár vo svojom statuse píše o začiatku diktatúry a o umlčiavaní intelektuálov. Obaja politici pri tom naznačujú, že za ich koncom vo funkcii stojí priamy rozkaz vedenia ministerstva vnútra, respektíve priamo ministra vnútra Romana Mikulca. 

"Aká náhoda - akadémia je v rukách ministerstva vnútra, tento rezort je v rukách OĽaNO, Chmelár a Blaha patria medzi najväčších kritikov OĽaNO a oboch stihne navlas rovnaký osud - nepredĺžia im zmluvy," píše napríklad Blaha.

Obaja pripustili, že na Akadémii končia, lebo im neboli predĺžené zmluvy.  „Akadémia postupuje výlučne v súlade so zákonom a pán Chmelár nie je výnimkou. Po niekoľkých rokoch mu zmluva na Akadémii prirodzene končí,“ vysvetlil pre denník Štandard hovorca rezortu Petar Lazarov.

Na celú situáciu ironicky reagoval aj minister obrany Jaroslav Naď. "Tak som sa práve dozvedel, že Chmelár a Blaha skončili na Akadémii policajného zboru, lebo im rektorka nepredĺžila zmluvu. Čo k tomu dodať, je to obrovská strata pre ľudstvo."

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.