Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.01.2021, 15:18

Kolíková sa v komediálnom seriáli RTVS vyjadrila k Lučanskému, Pellegrini jej to vyčítal

Expremiér to považuje za prejav neúcty voči rodine Lučanského, Kolíkovú jeho postoj mrzí.

Kolíková sa v komediálnom seriáli RTVS vyjadrila k Lučanskému, Pellegrini jej to vyčítal
Zdroj: RTVS

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková sa včera objavila na televíznych obrazovkách v komediálnom seriáli RTVS Pumpa a vyjadrila sa tam aj k smrti bývalého policajného šéfa Milana Lučanského.

Kritika od Pellegriniho

V dnešnej relácii televízie Markíza Na telo jej to vyčítal expremiér a predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini, ktorý pripomenul, že v piatok ubehol od Lučanského pohrebu týždeň. Považuje to za prejav neúcty voči rodine Lučanského.

​​Kolíková na to reagovala, že ju mrzí takýto postoj Pellegriniho a že v seriáli nezaznelo nič znevažujúce smerom k policajnému exprezidentovi.

"Komediálny seriál reaguje na aktuálne udalosti predošlého týždňa cez trojicu svojských postáv stretSávajúcich sa na benzínovej pumpe." Týmito slovami opisuje RTVS seriál na svojom webe. Predmetný diel si môžete pustiť tu, Kolíková sa na scéne objavuje o času 05:13.

Scénka, v ktorej účinkuje aj Kolíková, začína jej príchodom k pultu, kde urobí objednávku. Herec Michal Kubovčík v role pumpára v nej spozná ministerku spravodlivosti a spýta sa jej na Lučanského prípad. "Spravodlivosť nosí šatku cez oči, čiže je slepá. A je to pravda, lebo pri tom prvom Lučanského úraze si tá spravodlivosť nevšimla, že sa niečo deje?"

Kolíková na to odpovedá, že ide o smutnú vec. "Ja o tom už nerada rozprávam, keď nemusím, ale môžem o tom niečo povedať. Prvé zranenie bolo jeho vlastné. Nakoniec to povedal sám, povedal to advokát. A to druhé bolo, bohužial, samovražda, tak to zo všetkého vychádza. Tak máme teraz aj veľkú komisiu, tak to prešetrí a ja si myslím, že zatiaľ zo všetkého vyplýva, že proste, že takáto bola tá udalosť. To sa stalo," vyjadrila sa.

"Kuciak ani Palach to nebol"

Na to nadviaže herec Dano Heriban v role zákazníka. "No dobre, a čo si myslíte, veď asi musel mať za ušami, nie? Asi sa dačoho bál, keď to urobil alebo čo." Kolíková zareaguje, že sú to špekulácie.

"Veď sú, ale ľudí to zaujíma," pokračuje zákazník. "Ľudia môžu špekulovať, ale ja nebudem takto špekulovať, nemôžem," povie Kolíková.

Pri odchode ešte Kolíkovú zastaví tretí herec Tibor Vokoun, ktorý účinkuje rovnako v role zákazníka. Povie jej, že mu prekáža, že niektorí ľudia považujú Lučanského za hrdinu. "No Kuciak ani Palach to nebol," odpovie ministerka a odíde.

Lučanský bol začiatkom decembra 2020 zadržaný a obvinený "z obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku" v rámci policajnej akcie Judáš. Následne súd rozhodol o jeho väzobnom stíhaní. Po incidente vo väzbe, pri ktorom utrpel zranenia, ho 10. decembra operovali. 29. decembra sa pokúsil o samovraždu, na následky ktorej o deň zomrel.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.