Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.01.2021, 19:33 Aktualizované dňa 16.01.2021 o 20:14

"Skríningovo pretestujeme obyvateľstvo." Krajčí informoval o výsledku rokovania vlády

Cieľom opatrení je, aby sa v priebehu budúceho mesiaca dostali všetky okresy z čiernej zóny.

"Skríningovo pretestujeme obyvateľstvo." Krajčí informoval o výsledku rokovania vlády
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Vláda sa na dnešnom rokovaní dohodla, že pretestuje celú populáciu. Vo vyhlásení po rokovaní to povedal minister zdravotníctva Marek Krajčí.

"Dohodli sme sa po dlhých ale konštruktívnych rokovaniach, že chceme skríningovo pretestovať obyvateľstvo našej krajiny a tým vychytať a karantenizovať šíriteľov vírusu," povedal minister.

Po testovaní by mali ísť do izolácie aj kontakty pozitívnych ľudí.

Krajčí hovorí, že veria, že to pomôže tomu, aby sa 8. februára mohol zapnúť covid automat a aby v tom období nebol už žiadny čierny okres.

Rokovanie vlády bude pokračovať zajtra o jednej hodine, kde sa príjme uznesenie vlády o tom, ako bude tento skríning prebiehať.

Pôvodne sa mala po skončení sa rokovania konať tlačová konferencia, napokon bolo len vyhlásenie ministra zdravotníctva. Rokovania na vláde boli podľa Krajčího konštruktívne.

Vláda sa mala už na štvrtom zasadnutí počas aktuálneho týždňa zaoberať tým, či sa uskutoční celoplošné testovanie na Slovensku.

Presadzuje ho predseda vlády Igor Matovič (OĽANO), ktorý zámer oznámil v pondelok. Proti celoplošnej forme je strana SaS i ďalší koaličný partner Za ľudí, ktorí presadzujú cielené testovanie v ohniskách nákazy a najpostihnutejších regiónoch.

Za testovanie v najpostihnutejších regiónoch sú aj odborníci. Poukazujú na to, že celoplošné testovanie v súčasnej situácii predstavuje viac rizík ako benefitov - upozorňujú na možnosť šírenia nákazy i ochorení v chladnom počasí, rovnako tak na nezmyselné vyčerpávanie potenciálu zdravotníkov.

Kabinet v sobotu schválil len vyčlenenie kontingentu do 5000 vojakov na pomoc s testovaním na obdobie do 30. júna 2021.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.