Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.01.2021, 14:06 Aktualizované dňa 15.01.2021 o 15:11

Vláda dosiahla kompromis, vyhlásil po rokovaní Sulík

Premiér Igor Matovič v posledných dňoch presadzoval plošné testovanie na celom Slovensku.

Vláda dosiahla kompromis, vyhlásil po rokovaní Sulík
Zdroj: TASR

Minister hodpodárstva Richard Sulík po dnešnom rokovaní vlády povedal, že sa im podarilo dosiahnuť kompromis čo sa týka riešenia pandemickej situácie.

Premiér Igor Matovič v posledných dňoch presadzoval plošné testovanie na celom Slovensku, Sulík aj ďalší členovia vlády boli proti.

Ďalšie detaily Sulík verejnosti povedať nechcel, nakoľko podľa neho ešte nie sú doriešené detaily. Vláda má rokovať aj v sobotu. 

Podpredseda vlády pre legislatívu Štefan Holý a minister zdravotníctva Marek Krajčí majú predložiť návrh uznesenia vlády, ministri ho dostanú na preštudovanie.

"Takže to nie je uzavreté, ale naozaj sme sa výrazne priblížili k rozumnému kompromisu," uviedol Sulík, zdôrazňujúc všeobecný záujem celej vlády vyriešiť pandemickú situáciu.

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková verí, že sa v sobotu podarí nájsť vláde pre všetky strany dobré riešenie súčasnej pandemickej situácie a možností testovania.

"Verím, že v tom výsledku budeme jednotní," povedala po piatkovom mimoriadnom rokovaní vlády.

Nemyslí si zároveň, že komplikované rokovanie je potrebné vnímať negatívne, vzhľadom na zložitosť situácie. "To, že sa tým vláda toľko zaoberá, znamená, že v tom chceme nájsť zhodu," uviedla. Atmosféru na rokovaní označila za konštruktívnu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.