Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.01.2021, 14:25 Aktualizované dňa 14.01.2021 o 15:32

Fico: Moje informácie hovoria, že došlo k vzbure vo vláde voči Matovičovi

Expremiér dal súčasnej vláde za vinu aj nepriaznivý vývoj pandémie koronavírusu na Slovensku.

Šéf Smeru Robert Fico
Zdroj: TASR/J. Kotian

Predseda Smeru Robert Fico tvrdí, že ministri z troch koaličných strán sa vzbúrili proti premiérovi Igorovi Matovičovi. Odvoláva sa na svoje zdroje a informácie, ktoré získal.

Práve táto vzbura má byť podľa Fica dôvodom, že bolo na poslednú chvíľu zrušené dnešné rokovanie vlády. "Moje zdroje hovoria, že tri strany okrem OĽaNO vypovedali neposlušnosť a majú problém s testovaním," povedal na brífingu Fico. 

Vláda spáchala sabotáž

Fico zároveň povedal, že členovia koalície majú byť na premiéra nahnevaní za to, ako sa včera vyjadril na adresu vedcov. 

Expremiér dal súčasnej vláde za vinu aj nepriaznivý vývoj pandémie koronavírusu na Slovensku v poslednom období.

"Vláda počas decembra spáchala sabotáž. Minister zdravotníctva doslova povedal, že vláda na základe svojich možností prijala rozhodnutia, ktoré prijala. Bála sa protestov, bála sa, že môžu byť vzbury," dodal Fico. 

Podľa Fica vláda vedela, že ak neprijme dostatočné opatrenia, tak budeme čeliť zvýšenej úmrtnosti. "Musím skonštatovať, že z politických dôvodov nesie vláda zodpovednosť za obete z decembra a januára," doplnil.

Fiktívny konflikt

Fico na brífingu hovoril aj o súčasnej koaličnej kríze a sporom medzi premiérom Igorom Matovičom a ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom. 

Šéf Smeru zopakoval, že "je fiktívny, predovšetkým preto, že chceli zabávať verejnosť." Podľa Fica chceli predstavitelia koalície sporom len vyplniť mediálny priestor, aby zakryli skutočné problémy súčasnej koalície.

Nevie si inak vysvetliť, aby koalícia podobné spory prežila bez ujmy. Dodal, že keby sa takto v minulosti správal on, k svojim partnerom, tak sa koalícia rozpadne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.