Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.01.2021, 14:55 Aktualizované dňa 13.01.2021 o 16:21

Poslanci rokovali na mimoriadnej schôdzi. Riešili balík zmien v súvislosti s pandémiou

Sledujte dianie v parlamente.

Poslanci rokovali na mimoriadnej schôdzi. Riešili balík zmien v súvislosti s pandémiou
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Podpredseda Národnej rady (NR) SR Gábor Grendel (OĽANO) otvoril mimoriadnu schôdzu, na ktorej sa majú poslanci venovať vládnemu balíku navrhovaných zmien v súvislosti s druhou vlnou pandémie nového koronavírusu. Návrh by mali prerokovať v skrátenom legislatívnom konaní.

Balík zmien schválila vláda na stredajšom rokovaní a následne ho doručila parlamentu. Šéf parlamentu Boris Kollár preto zvolal schôdzu. V jej úvode nebolo plénum uznášaniaschopné, schôdza sa preto začala až po 15-minútovej prestávke.

Vládny balík zmien má umožniť vykonať očkovanie proti ochoreniu COVID-19 aj mimo ambulancií s cieľom čo najrýchlejšej realizácie očkovania. Zaviesť by sa mala tiež sankcia za porušenie nastavených pravidiel pri očkovaní.

V rámci zmien sa má upraviť aj zákon o verejnom obstarávaní, cieľom je rozšíriť výnimku z povinnosti dodržiavania odkladnej lehoty na všetky priame rokovacie konania.

Spresniť sa majú i pravidlá nakladania s hnuteľným majetkom štátu vo verejnom záujme, ako darovanie hnuteľného majetku štátu, ktorým sú ochranné pomôcky, testy, vakcíny, iné lieky, zdravotnícky materiál.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.