Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook

Obhajca poškodenej TV Markíza Daniel Lipšic: Spravodlivosť dnes vyhrala. Ale je to len začiatok.

Dozorový prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Ján Šanta: Ide o najväčšiu ekonomickú kauzu v dejinách slovenskej justície a kriminalistiky. Tresty po 19 rokov nepodmienečne sú skutočne exemplárne hoci zákonné a spravodlivé. Ukázali sme, že orgány činné v trestnom konaní, polícia a prokuratúra sú schopné nielen odhaliť, obviniť, ale aj obžalovať akúkoľvek kauzu a slovenské súdy sú schopné vyniesť rýchle, zákonné a spravodlivé rozhodnutie.

​Premiér Igor Matovič (OĽaNO): Spravodlivosť rozhodla.

Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí): Skutok sa stal, spravodlivosť konečne dobehla aj Pavla Ruska a Mariána Kočnera, Najvyšší súd ich uznal vinnými. Éra Mariana Kočnera sa definitívne skončila. Časy, kedy sa Marián Kočner mohol spoľahnúť na svojich politických ochrancov a kamarátov, ktorí mu roky kryli chrbát sú preč. Prípad Mariána Kočnera a Pavla Ruska je ukážkou toho, ako štátne orgány môžu fungovať, ak nie sú zneužívané a korumpované systémom - našich ľudí.

Poslanec Marián Viskupič (SaS): Konečne sa podarilo na Slovensku vyriešiť aj veľkú ekonomickú kauzu. Verím, že je to prvá lastovička, ktorá bude aj veľkým hráčom pripomínať, že konať protizákonne má svoje riziká.

Podpredseda parlamentu Juraj Šeliga (Za ľudí): Božie mlyny melú pomaly, ale isto. Dnes bol vyhlásený právoplatný rozsudok v kauze zmenky. Snaha o obrovský podvod, arogancia a bohorovnosť Mariana Kočnera a Pavla Ruska, ktorú odhalilo vyšetrovanie a dokazovanie, ukázala dve tváre Slovenska. Mafiu, ktorá sa cítila nedotknuteľne a vyšetrovateľov a prokurátorov, ktorí sa neboja a robia si svoju prácu poctivo. Mafia dnes prehrala! 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.