Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.01.2021, 22:10

Holý sa po návrate z Británie obišiel bez karantény aj bez testu. Zariadil mu to Mikas

Vicepremiér pre legislatívu do Spojeného kráľovstva pravidelne cestuje za rodinou.

Holý sa po návrate z Británie obišiel bez karantény aj bez testu. Zariadil mu to Mikas
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Ako to bolo s cestami vicepremiéra pre legislatívu nominovaného hnutím Sme rodina Štefana Holého do Veľkej Británie počas koronavírusových obmedzení? Otázka, na ktorú týždne nebola odpoveď, sa dnes vyjasnila.

​Holý, ktorý do Spojeného kráľovstva pravidelne cestuje za rodinou, nemusel ísť ani na test, ani do karantény. Hlavný hygienik mu totiž udelil výnimku. Na svojom webe o tom informuje televízia Markíza, ktorej to Mikas potvrdil.

O Holého cestách do Británie sa začalo hovoriť po tom, ako sa infekcia rozšírila medzi predstaviteľmi slovenskej vlády. A to ako o jej zdroji. Dlhé týždne pritom nikto priamo neodpovedal na otázky, či sa Holý vracal s negatívnym testom, alebo za akých podmienok jeho návrat na Slovensko prebiehal.

Bol to práve Holý, ktorý tesne pred Vianocami oznamoval národu sviatočné obmedzenia. "Prvýkrát sme pristúpili aj k tomu, že odporúčame všetkým osobám, ktoré sa nachádzajú na území Slovenska, aby prežili sviatky v bubline a kruhu najbližších členov rodiny. Odporúčame, aby pred stretnutím s blízkymi dodržiavali izoláciu, alebo sa podrobili testu," vyjadril sa na tlačovej konferencii 16. decembra.

​Vo Veľkej Británii sa šíri zmutovaná forma koronavírusu, ktorá je o 50 až 70 percent nákazlivejšia ako pôvodný variant. V Londýne a na juhovýchode Anglicka sa stala už dominantnou a veľmi rýchlo zhoršuje epidemiologickú situáciu na ostrovoch.

V hlavnom meste Spojeného kráľovstva hrozí kolaps nemocníc, jeho starosta preto vyhlásil stav mimoriadnej udalosti.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.