Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.10.2007, 10:17

FC Artmedia chce zmenu v územnom pláne mesta

Spoločnosť FC Artmedia Petržalka požiadala vedenie petržalskej samosprávy o predloženie ich podnetu na zmenu územného plánu hlavného mesta. Zmeniť chcú funkčné využitie územia v okolí futbalového štadióna pri Sade Janka Kráľa zo súčasného športu, telovýchovy a voľného času na funkciu občianska vybavenosť celomestského a nadmestského významu -- bývanie a občianska vybavenosť. Agentúru SITA o tom informoval petržalský hovorca Ľubomír Andrassy.
Dodal, že požiadavka spoločnosti je podložená stále platným uznesením petržalského miestneho zastupiteľstva ešte z roku 2006, ktorým poslanci schválili urbanistickú štúdiu "Polyfunkčný areál FC Artmedia Petržalka". Jej súčasťou bola tiež požiadavka na zmenu funkčného využitia tejto lokality. Členovia miestnej rady na utorňajšom zasadnutí odporučili starostovi Milanovi Ftáčnikovi zaslať námestníkovi primátora Tomášovi Korčekovi požiadavku od spoločnosti FC Artmedia Petržalka na túto zmenu v platnom územnom pláne mesta.
Bratislavské samosprávne inštitúcie môžu predložiť vedeniu mesta sumár podnetov a pripomienok k územnému plánu hlavného mesta, ktorý vstúpil do účinnosti od 1. septembra tohto roka. Petržalská samospráva po septembrovom zasadnutí miestneho zastupiteľstva zaslala vedeniu mesta celkovo sedem návrhov, pričom v piatich prípadoch išlo o požiadavky na zmenu funkčného využitia územia z funkcie občianska vybavenosť na funkciu zeleň -- park, či šport a voľný čas (lokality: Šrobárovo námestie, Ovsištské námestie, okolie Tupolevovej, Šustekovej a Mamateyovej ulice). Zvyšné dva podnety sa týkajú zmeny funkčného využitia územia v okolí bývalého areálu Matadorky (zmena z funkcie výroba na funkciu zmiešane územie -- obchod, výrobné a nevýrobné služby) a lokality Sad Janka Kráľa (vypustenie riešenia výstavby časti obslužnej komunikácie Aupark -- Sad Janka Kráľa -- Nový most).

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.