Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.01.2021, 12:10

Zákaz vychádzania? Sneh vyhnal Bratislavčanov na obľúbené miesta

Počas sviatočného dňa napadol v hlavnom meste prvý sneh tohto roka a ľudia sa to rozhodli využiť.

Zákaz vychádzania? Sneh vyhnal Bratislavčanov na obľúbené miesta
Zdroj: Facebook/ Rudolf Kusý

Pobyt v prírode je síce povolená výnimka zo zákazu vychádzania, davy ľudí na obľúbených bratislavských miestach ako sú Koliba či Železná studnička, však tvorcovia opatrení asi neočakávali.

Presne tak to však dnes v Bratislave vyzerá. Počas sviatočného dňa napadol v hlavnom meste prvý sneh tohto roka a ľudia sa to rozhodli využiť.

Starosta Nového Mesta Rudolf Kusý na Facebooku informuje aj o plných parkoviskách. "Priznám sa, že tak plné svahy som ešte nevidel. K tomu sa pridala i hmla. Ľudia sú doslova všade," popisuje situáciu na Facebooku Kusý.

Ľudí však nevyzval, aby sa miestam vyhli, práve naopak. "Ak už sa chystáte na Kamzík autom, skúste ho prosím nechať nižšie a hore si to vyjdite cestičkou cez les. Krásna prechádzka zasneženou krajinou sa môže začať už tam," dodal starosta.

Mestská časť Nové Mesto zároveň informovala, že parkovisko na Kolibe je plné a ľudí vyzvala, aby na cestu do prírody využili MHD. Na mieste má byť aj mestská polícia, ktorá otáča autá. 

K neplánovanému zhromažďovaniu ľudí prispela zrejme aj predpoveď počasia, podľa ktorej sneh v hlavnom meste zrejme dlho nevydrží. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.