Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.01.2021, 14:53 Aktualizované dňa 05.01.2021 o 15:18

Sudca z akcie Búrka, pri ktorej zadržali aj Jankovskú, ostáva vo väzbe, rozhodol Najvyšší súd

Akcia Búrka prebehla v marci minulého roku. Zadržaní pri nej boli viacerí sudcovia.

Zásah NAKA
Zdroj: Facebook Polície SR

Sudca Krajského súdu v Bratislave Richard Molnár, zadržaný počas minuloročnej marcovej policajnej akcie Búrka, bude naďalej väzobne stíhaný.

Rozhodol o tom v utorok senát Najvyššieho súdu, informovala o tom hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

"Senát 2T NS SR na dnešnom neverejnom zasadnutí zamietol sťažnosť obvineného Richarda M. podanú proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu, ktorým bola zamietnutá žiadosť obvineného o prepustenie z väzby na slobodu," priblížila hovorkyňa. ŠTS v Pezinku rozhodol o neprepustení Molnára z väzby 8. decembra minulého roka.

NS SR pôvodne už 8. októbra zamietol sťažnosti obvinenej bývalej štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti Moniky Jankovskej a sudcu Richarda Molnára, podané vtedy proti uzneseniu ŠTS, pracovisko Banská Bystrica.

NS vtedy potvrdil, že obaja ostanú vo väzbe do 11. marca 2021. Senát NS zároveň ihneď prepustil z väzby na slobodu obvinenú Denisu Cvikovú a neponechal ju v nej do 11. októbra 2020. O predĺžení väzby rozhodoval ŠTS, pracovisko Banská Bystrica koncom septembra.

Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry zadržali 11. marca minulého roka 13 sudcov v rámci akcie Búrka. Obvinenia padli z trestných činov korupcie, zasahovania do nezávislosti súdu a marenia spravodlivosti.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.