Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.01.2021, 18:25

Rušia časť maturity aj testovanie piatakov. Gröhling prezradil detaily

S ohľadom na maturity zároveň apeluje na učiteľov, aby pri ústnom skúšaní vzali ohľad na dištančné vzdelávanie a prebraté učivo. 

Rušia časť maturity aj testovanie piatakov. Gröhling prezradil detaily
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Minister školstva Branislav Gröhling informoval, že sa v tomto roku zruší externá časť maturitnej skúšky. Písomná časť maturity je posunutá najskôr na polovicu apríla a v druhej polovici mája prebehne ústna časť skúšky.

Minister o tom informoval na svojom Facebooku. S ohľadom na maturity zároveň apeluje na učiteľov, aby pri ústnom skúšaní vzali ohľad na dištančné vzdelávanie a prebraté učivo. 

Zmeny sa dotknú aj hodnotenia prvého polroku. "Termín na vyskúšanie a hodnotenie za prvý polrok sa predlžuje do 31.3.2021. Aby sme sa vyhli „naháňaniu známok.“ Ak je to treba, do tohto termínu je možné žiaka hodnotiť, známku zapísať do prvého polroka a uzavrieť konečnú známku," informuje minister.

Ďalšou zmenou je, že sa neuskutoční testovanie piatakov, testovanie deviatakov prebehne v júni.

"Klasické prijímacie skúšky sa budú konať v prvom termíne 3. mája (podľa potreby aj 4. mája) a v druhom termíne 10. mája (podľa potreby aj 11. mája) 2021. Talentové prijímacie skúšky sa budú v prvom termíne konať 5. mája (podľa potreby aj 6. a 7. mája) a v druhom termíne 12. mája (prípadne aj 13. a 14. mája) 2021," dodal minister k harmonogramu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.