Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.01.2021, 17:08

Na Slovensko prídu ďalšie vakcíny proti Covid-19. Bude ich takmer 80-tisíc, odkazuje Pfizer

Ministerstvo zdravotníctva sa už v minulosti vyjadrilo, že v krajine by malo byť zaočkovaných približne 3,3 milióna obyvateľov.

Na Slovensko prídu ďalšie vakcíny proti Covid-19. Bude ich takmer 80-tisíc, odkazuje Pfizer
Zdroj: Reuters

Počas pondelka a utorka spoločnosť Pfizer dodá na Slovensko ďalších 76-tisíc dávok vakcíny proti novému koronavírusu. Stanovisko za spoločnosť poskytol Miroslav Lednár.

Ide o ďalšiu várku dávok. Prvé dve termo-prepravky s množstvom 9750 dávok vakcíny prišli na Slovensko ešte 26. decembra minulého roka.

​"Celkové množstvo dávok alokované pre Slovensko v rámci zmluvy s Európskou komisiou bude v týždenných dodávkach dovezené na Slovensko počas nasledujúcich mesiacov a kvartálov," priblížil.

Ministerstvo zdravotníctva sa už v minulosti vyjadrilo, že v krajine by malo byť zaočkovaných približne 3,3 milióna obyvateľov. Tento počet by mal byť rozložený v čase.

Očkovacie látky, ktoré krajina nevyužije, môže vložiť do tzv. bazára, odkiaľ si ich v prípade potreby môže prevziať iná krajina.

Ďalšie dávky vakcín mali byť podľa rezortu zdravotníctva navezené do 25 vakcinačných centier. Počet vakcinačných centier by mal postupne dosiahnuť 79.

Koronavírus a Covid - 19

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.