Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.01.2021, 16:16 Aktualizované dňa 04.01.2021 o 16:31

Nemocnica v Galante prechádza do červeného režimu. Má to pomôcť kritickej situácii v Nitre

Nová 'Covid kapacita' v Galante bude predstavovať spolu 110 lôžok, z toho desať s umelou pľúcnou ventiláciou a 80 s priamym prívodom kyslíka.

Nemocnica v Galante
Zdroj: TASR/H. Mišovič

Nemocnica v Galante bude od štvrtka poskytovať zdravotnú starostlivosť iba pre pacientov s ochorením Covid-19.

Prechod do "červeného" režimu má pomôcť kritickej situácii v nitrianskej fakultnej nemocnici.

110 lôžok

​Vyplýva to z pondelkovej dohody zriaďovateľa, siete Svet zdravia a Ministerstva zdravotníctva SR. Informoval o tom hovorca siete Tomáš Kráľ.

Nová 'Covid kapacita' v Galante bude predstavovať spolu 110 lôžok, z toho desať s umelou pľúcnou ventiláciou a 80 s priamym prívodom kyslíka. Doteraz mala nemocnica reprofilizovaných 65 'COVID lôžok' aktuálne s 59 pacientmi.

Súčasťou dohody je prevoz približne 70 pacientov, ktorí sú dnes v Galante hospitalizovaní s inými diagnózami, do nemocníc v Trnave, Nitre, Topoľčanoch, Nových Zámkoch a v Bratislave.

Nemocnica bude mať aj po štvrtku v prevádzke urgentný príjem pre všetkých pacientov, detské oddelenie s pohotovosťou a bude zabezpečovať pôrody v akútnom režime. Plánované gynekologicko-pôrodnícke zákroky prevezme nemocnica v Nových Zámkoch.

Pripravujú sa na spustenie vakcinačného programu

Okrem toho sa aj táto nemocnica pripravuje na spustenie vakcinačného programu pre svojich zdravotníkov už v priebehu tohto týždňa.

​"Galantská nemocnica pomôže nitrianskej nemocnici napriek tomu, že má stále vysoký počet zdravotníkov v domácej liečbe alebo karanténe. Veríme, že okolité nemocnice sa v tomto dočasnom krízovom období zase dobre postarajú o našich pacientov z rozsiahleho galantského regiónu," zdôraznil generálny riaditeľ siete ProCare a Svet zdravia Vladimír Dvorový. Spádová oblasť okresu Galanta predstavuje takmer 100-tisíc obyvateľov.

Okrem galantskej nemocnice prijala pacientov s ochorením Covid-19 z Nitry aj nemocnica Svet zdravia v Topoľčanoch. V rámci jej možností to bolo za posledných päť dní spolu šesť pacientov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.