Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.01.2021, 15:29 Aktualizované dňa 04.01.2021 o 15:41

Na vypočutie pred poslancami odporučili Mikulcovi oboch kandidátov na šéfa polície

Kandidátmi sú dočasne poverený šéf polície Peter Kovařík a veliteľ útvaru osobitného určenia Prezídia Policajného zboru Štefan Hamran.

Na vypočutie pred poslancami odporučili Mikulcovi oboch kandidátov na šéfa polície
Zdroj: TASR/Dano Veselský

Výberová komisia odporučila ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi predložiť Výboru Národnej rady pre obranu a bezpečnosť na vypočutie obidvoch kandidátov na policajného prezidenta - dočasne povereného šéfa polície Petra Kovaříka a veliteľa útvaru osobitného určenia Prezídia Policajného zboru Štefana Hamrana.

Po pondelkovom vypočutí pred komisiou o tom informovala riaditeľka tlačového odboru Ministerstva vnútra Barbara Túrosová.

"Komisia počas viac ako troch hodín hodnotila organizačné, riadiace a kontrolné schopnosti, rovnako odborné vedomosti a ďalšie zručnosti uchádzačov potrebné na výkon funkcie policajného prezidenta," priblížila Túrosová. Štefan Hamran a Peter Kovařík tiež obhajovali a zdôvodňovali svoje vlastné koncepcie rozvoja a riadenie Policajného zboru.

Mikulec predloží parlamentnému výboru kandidátov do 15 dní. Po ich verejnom vypočutí odporučí výbor ministrovi vymenovať jedného z nich do funkcie prezidenta Policajného zboru.

"Ak odporúčanie členovia výboru nevydajú, ministerstvo vnútra bude musieť výberové konanie zopakovať," priblížila Túrosová.

Miesto policajného prezidenta sa uvoľnilo po odstúpení Milana Lučanského. Od septembra PZ dočasne vedie Peter Kovařík.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.