Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.01.2021, 11:35

Ministerstvo zdravotníctva chce postaviť nové moderné digitálne nemocnice

Finálnemu rozhodnutiu bude predchádzať optimalizácia siete nemocníc.

Ministerstvo zdravotníctva chce postaviť nové moderné digitálne nemocnice
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Rezort zdravotníctva by chcel v rámci programu plánu obnovy vybudovať nové moderné nemocnice. Predstaviť si vie aj to, že by sa zdroje programu využili na reformné účely v zdravotníctve. Uviedla to hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová.

Program si podľa jej slov vyžaduje detailne pripravené projekty, spĺňajúce digitálny a zelený rozmer, ako aj udržateľnosť, projekty musia spĺňať aj ďalšiu podmienku. Ich najneskoršia realizácia má byť do roku 2026.

"Primárne vidíme možnosti vo výstavbe moderných digitálnych nemocníc, ktoré spĺňajú prísne zelené štandardy, a v zmysluplnej rekonštrukcii existujúcich nemocničných zariadení. Finálnemu rozhodnutiu bude predchádzať optimalizácia siete nemocníc, na ktorej rezort pracuje," komentovala.

Potenciálne reformné oblasti v rámci tohto programu sú podľa rezortu napríklad reforma ústavnej zdravotnej starostlivosti, dlhodobá zdravotná starostlivosť, starostlivosť o duševné zdravie, riešenie akútnej zdravotnej starostlivosti, reforma ambulantnej starostlivosti, stabilizácia personálu a iné.

Dodala, že ministerstvo zdravotníctva postupnými systematickými krokmi pracuje aj na naplnení záväzkov z programového vyhlásenia vlády.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.