Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.01.2021, 19:55 Aktualizované dňa 01.01.2021 o 21:32

Naď dal prešetriť únik zo zdravotného záznamu Lučanského. Na situáciu reagoval aj syn exšéfa polície

Osobe, ktorá poskytne informáciu o tom, ako sa zdravotný záznam dostal na verejnosť, minister obrany garantuje anonymitu, odmenu a beztrestnosť.

Jaroslav Naď
Zdroj: TASR/J. Novák

Únik fotografií zo zdravotného záznamu z operácie zosnulého policajného exprezidenta Milana Lučanského prešetria. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) o tom informoval na sociálnej sieti.

Má ísť o porušenie zákona

Hovorí, že ide pravdepodobne o porušenie zákona. Lučanského po zranení oka vo väzbe operovali v Ústrednej vojenskej nemocnici SNP v Ružomberku, ktorá patrí pod rezort obrany.

"Urobíme všetko preto, aby sme identifikovali človeka alebo ľudí, ktorí takýto únik zdravotných informácií umožnili a aby tento človek alebo ľudia boli za takúto činnosť aj adekvátne potrestaní, vrátane trestnoprávnych následkov," vyhlásil.

Osobe, ktorá poskytne informáciu o tom, ako sa zdravotný záznam dostal na verejnosť, garantuje anonymitu, odmenu a beztrestnosť.

"Ak ma aj priamo bude kontaktovať osoba, ktorá mi poskytne informáciu o tom, ako sa zdravotný záznam dostal na verejnosť, tejto osobe garantujem anonymitu, odmenu a beztrestnosť. Nemôžeme si dovoliť kvôli osobným zlyhaniam poškodzovať vynikajúce meno, ktoré ÚVN v Ružomberku má, a to aj vďaka, ale nielen kvôli úžasnej práci počas COVID 19 krízy," napísal minister.

​Minister poprel tiež informácie o údajnom odvolaní riaditeľa nemocnice Vladimíra Lengvarského.

"Uvedená informácia sa nijakým spôsobom nezakladá na pravde. Generál Lengvarský je dlhoročný špičkový a rešpektovaný odborník a manažér, ktorý od svojho nástupu do funkcie riaditeľa nemocnice v Ružomberku dokázal už zrealizovať viacero dôležitých rozhodnutí, čím zvrátil množstvo nesystémových a netransparentných krokov bývalého vedenia," reagoval Naď.

Reakcia Lučanského syna

Na situáciu zareagoval aj syn Milana Lučanského Adam. Na sociálnej sieti Facebook v skupine AllForMilan napísal, že prepokladá, že únik lekárskej správy nastal až po smrti.

"K originálu sme sa stále nedostali ani s plnou mocou od otca, kým ešte žil, nakoľko plná moc nebola overená notárom. Akýkoľvek hon na informátora je už bezpredmetný a s účelom zastrašovania," napísal Lučanský mladší.

Zdroj: Facebook Adama Lučanského

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.