Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.12.2020, 16:20 Aktualizované dňa 30.12.2020 o 17:30

Bývalý policajný prezident Lučanský zomrel po pokuse o samovraždu

O smrti Milana Lučanského informovala na sociálnej sieti jeho rodina.

Bývalý policajný prezident Lučanský zomrel po pokuse o samovraždu
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Bývalý policajný prezident Milan Lučanský zomrel po tom, čo sa vo väzbe v utorok (29. 12.) pokúsil o samovraždu. Na sociálnej sieti o tom informovala jeho rodina.

"S hlbokým žiaľom vám oznamujeme, že dnes nás navždy opustil náš milujúci manžel, otec a syn generál Milan Lučanský. Žiadne slová nedokážu vyjadriť smútok, ktorý prežívame za tak veľkým človekom, akým bol."

Po pokuse o samovraždu bol v kritickom stave

"Dnes o 15.55 h ošetrujúci lekár konštatoval smrť pána M. Lučanského hospitalizovaného vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou J. A. Reimana Prešov. Je nám to nesmierne ľúto, rodine vyjadrujeme úprimnú sústrasť," uviedol hovorca Ministerstva spravodlivosti Peter Bubla.

Po utorkovom pokuse o samovraždu bol Lučanský v kritickom stave prevezený do nemocnice.

"Manželke bol umožnený kontakt v nemocnici od nočných hodín včerajšieho dňa, pričom podľa informácií dozorujúceho prokurátora pri jeho lôžku zotrvala aj počas dnešného dňa," poznamenala hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

Hlas žiada odchod Kolíkovej

"Profesionálny život generála Lučanského sa niesol v znamení služby spoločnosti pri odhaľovaní závažnej trestnej činnosti a usvedčovaní najťažších zločincov. Je nešťastné, že už nestihol vyvrátiť všetky pochybnosti, ktoré sa okolo jeho osoby vyskytli a bola spojené s porušovaním prezumpcie neviny a zásad právneho štátu. HLAS trvá na prísnom vyvodení dôsledkov z tejto situácie. Tým najprirodzenejším je odchod ministerky spravodlivosti z funkcie. Zároveň je potrebné zriadiť parlamentnú vyšetrovaciu komisiu, ktorá odpovie na všetky nejasnosti v tomto prípade," reagovala strana Hlas.

Generálny riaditeľ Zboru väzenskej a justičnej stráže Milan Ivan po udalosti odstúpil zo svojej funkcie.

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) oznámila, že zriadi širokú komisiu na prešetrenie prípadu. Potvrdila, že zvažovala aj vyvodenie politickej zodpovednosti.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.