Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.12.2020, 16:15

Štátna poisťovňa sa dohodla na zmluvách s ambulanciami

Zväz ambulantných poskytovateľov požadoval od všetkých zdravotných poisťovní na rok 2021 zvýšenie úhrad, ktoré by zohľadnilo aj pandémiu nového koronavírusu.

Richard Strapko
Zdroj: TASR/M. Baumann

Všeobecná zdravotná poisťovňa sa dohodla so Zväzom ambulantných poskytovateľov (ZAP) na nových zmluvných podmienkach platných pre rok 2021. Informovali o tom hovorca štátnej poisťovne Matej Neumann a prezidentka zväzu Zuzana Dolinková.

"Napriek skutočnosti, že rokovania o podmienkach zmlúv na rok 2021 sa naplno rozbehli až po schválení rozpočtu, teda v prvej polovici decembra 2020, sme radi, že obojstranným akceptovaním kompromisných návrhov sa nám dnes podarilo dospieť k vzájomnej dohode," reagovala Dolinková.

ZAP požadoval od všetkých zdravotných poisťovní na rok 2021 zvýšenie úhrad, ktoré by zohľadnilo aj pandémiu nového koronavírusu. Zväz zastupuje približne 2000 ambulancií všeobecných lekárov pre dospelých, všeobecných lekárov pre deti a dorast, gynekológov a špecialistov.

Ešte pred Vianocami sa Všeobecná zdravotná poisťovňa dohodla na zmluvných podmienkach platných pre rok 2021 aj s Alianciou všeobecných lekárov Slovenska a Zväzom všeobecných lekárov pre dospelých, doplnil Neumann.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.