Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.12.2020, 11:55

V Banskej Bytrici zaočkovali proti vírusu už 90 ľudí, postupne budú pribúdať

Bezprostredne po očkovaní v banskobystrickej nemocnici zatiaľ neevidujú žiadne nežiaduce reakcie na vakcínu, niektorí zamestnanci po očkovaní pociťujú bolestivé miesto vpichu.

Očkovanie
Zdroj: TASR/J. Novák

Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici zaočkovali proti ochoreniu COVID-19 v priebehu nedele a pondelka približne 90 ľudí. Ako uviedla koordinátorka vakcinácie v nemocnici Martina Flašková, nežiaduce účinky sa bezprostredne po očkovaní neobjavili u nikoho z nich.

​„Verím, že v utorok budeme mať zaočkovaných dokopy približne už 160 ľudí. V nedeľu ich bolo asi 20, v pondelok 70 a v utorok plánujeme ďalších 70,“ prezradila Flašková.

Bezprostredne po očkovaní v banskobystrickej nemocnici zatiaľ neevidujú žiadne nežiaduce reakcie na vakcínu, niektorí zamestnanci po očkovaní pociťujú bolestivé miesto vpichu. „Nikto nemal zvýšenú teplotu, nepociťoval únavu ani nič podobné,“ povedala Flašková.

V nedeľu dorazilo do Banskej Bystrice prvých 40 ampúl, každá s piatimi dávkami vakcíny proti ochoreniu COVID-19.

Postupne budeme zvyšovať kapacitu, v priebehu budúceho týždňa by sme sa chceli dostať na 200 zaočkovaných denne. Doobjednaná je ďalšia dávka očkovacej látky,“ potvrdila Flašková.

Vakcinácia bude v nemocnici pokračovať aj cez víkend, keď by mali byť očkovaní zamestnanci detskej fakultnej nemocnice a regionálneho úradu verejného zdravotníctva.

​Podľa hovorkyne nemocnice Ruženy Maťašeje sa situácia s pandémiou nového koronavírusu v nemocnici postupne zhoršuje. S ochorením COVID-19 je hospitalizovaných 78 pacientov, deväť z nich si vyžaduje pripojenie na umelú pľúcnu ventiláciu.

Z personálnych radov nemocnica aktuálne eviduje 72 pozitívnych zamestnancov, ďalších 33 je pre podozrenie z ochorenia COVID-19 v domácej karanténe.

Koronavírus a Covid - 19

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.