Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.12.2020, 14:22

Protest zdravotníka z Dubnice: za odmeny z prvej vlny nakúpil knihy do knižnice

Poukázal na zlý stav nemocníc či podmienky v mnohých domovoch sociálnych služieb.

Protest zdravotníka z Dubnice: za odmeny z prvej vlny nakúpil knihy do knižnice
Zdroj: Reuters

Viac ako tri desiatky nových kníh kúpil pre knižnicu v Dubnici nad Váhom anonymný darca - zdravotník. Zaplatil ich z odmeny viac ako 400 eur, ktorú dostal za prácu počas prvej vlny pandémie.

"Hlavným dôvodom je môj nesúhlas s dlhodobým stavom zdravotníctva v našej krajine," priblížil svojskú formu protestu anonymný zdravotník.

Poukázal na zlý stav nemocníc či podmienky v mnohých domovoch sociálnych služieb, kritizoval výšku miezd zdravotných sestier, pričom podľa neho podobná forma odmeňovania, aká sa uplatňuje počas aktuálnej pandémie, nič nerieši.

"Svoj nesúhlas a vzdor voči nastolenému systému napokon pretavil do rozhodnutia poskytnúť spomínané prostriedky čo najširšej skupine ľudí v mieste svojho bydliska. Sme veľmi radi, že vďaka tomu si môžete v našej knižnici prečítať desiatky nových kníh," uviedla vedúca knižnice v Dubnici nad Váhom Beáta Nemcová.

Ako dodala, knižné novinky do knižnice pribúdajú rôznymi spôsobmi. Väčšinu knižnica nakupuje, často sa však stáva, že prakticky stále nové knižky prinášajú aj čitatelia.

Kúpia si napríklad román, ktorý prečítajú, no potom nevedia, čo s ním. Darujú ho knižnici, kde ho zamestnanci spracujú, obalia a knižka sa môže požičiavať, uviedla Nemcová.

"Vôbec po prvý raz sa však stalo, že knižnici niekto v rámci daru nakúpil také veľké množstvo kníh, a to dokonca podľa vlastného výberu knihovníkov," uzavrela Nemcová.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.