Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.12.2020, 19:03 Aktualizované dňa 22.12.2020 o 20:45

Sulíkov rezort zrušil nákup antigénových testov, nikto nesplnil podmienky

Dôvodom podľa ministerstva je, že žiadny z uchádzačov nesplnil podmienkym ktoré si určilo ministerstvo zdravotníctva.

Sulíkov rezort zrušil nákup antigénových testov, nikto nesplnil podmienky
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Ministerstvo hospodárstva pod vedením Richarda Sulíka zrušilo nákup antigénových testov. Informáciu priniesol Denník N. Dôvodom podľa ministerstva je, že žiadny z uchádzačov nesplnil podmienky, ktoré si určilo ministerstvo zdravotníctva.

"Ministerstvo hospodárstva zrušilo verejné obstarávanie na antigénové testy, keďže zadanie od ministerstva zdravotníctva sa ukázalo ako nevykonateľné, čo dnes potvrdila aj organizácia Transparency International Slovensko," napísal v reakcii Sulík. Potvrdil, že žiadny z prihlásených testov zadanie nespĺňa.

"Uvedomujem si, že Slovensko testy potrebuje, preto na ministerstve pristúpime k priamemu rokovaciemu konaniu, aby sme testy mali k sľúbenému termínu - 7. januáru," doplnil šéf SaS.

Drvivá väčšina firiem ponúkala pochybné výrobky s ešte otáznejšou dokumentáciou,“ informuje Transparency, ktorá bola súčasťou komisie. Podľa inštitúcie podmienky boli nereálne. Dodáva, že zrušenie súťaže je správne.

Práve nákup antigénových testov vyvolal konflikt medzi premiérom Igorom Matovičom a Sulíkom. Matovič obviňoval koaličného partnera, že kvôli nemu nemôže byť plošné testovanie a budú umierať stovky ľudí. Minulý týždeň dokonca premiér vyzval Sulíka, aby odstúpil z funkcie ministra, najlepšie ešte do Vianoc.

​Správu budeme aktualizovať.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.