Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.12.2020, 10:48 Aktualizované dňa 21.12.2020 o 11:21

Najnovší prieskum: Sulík sa vzďaľuje Matovičovi, Pellegriniho Hlas rastie

Oproti minulému prieskumu agentúry AKO strana SaS narástla o takmer tri percentá.

Najnovší prieskum: Sulík sa vzďaľuje Matovičovi, Pellegriniho Hlas rastie
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Pellegriniho Hlas má v najnovšom prieskume, ktorý zverejnila agentúra AKO 22,8 percenta. Výrazný nárast zaznamenala Sulíkova SaS so 16,2 percentami. Oproti minulému prieskumu sulíkovci narástli o takmer tri percentá.

Na treťom mieste je hnutie OľaNO premiéra Matoviča, ktoré zaznamenalo ďalší pokles (14,2 percenta). Ficov Smer má 9 percent, prepad o takmer tri percentá oproti poslednému prieskumu zaznamenali aj kotlebovci (5,7 percenta).

​„Ukazuje sa, že OĽaNO stráca svojich voličov, ktorí sa prikláňajú na stranu Sulíkovej SaS. Vlastne sa často stáva, že si tieto dve strany akoby prepožičiavajú voličov. V minulosti to bolo tak, že SaS bola v prieskumoch pred OĽaNO, čiže je to do istej miery taký návrat do normálu. Je to súboj názorov na pandému, v ktorom sa zdá, že má Sulíkova strana navrch," povedal pre HN riaditeľ agentúry AKO Václav Hřích.

Za vysokými percentami strany Hlas vidí dobrú štartvaciu pozíciu. "Oni sú v dobrej pozícii, stačí im vlastne čakať a robiť štandarnú opozičnú prácu. Je vidieť že kauzy ako okolo bývalého ministra hospodárstva Petra Žigu nemali ešte takú mediálnu odozvu na voličov," dodal Hřích.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.