Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.12.2020, 14:53

Polícia zadržala 40-ročného muža z nepovoleného zhromaždenia v Bratislave

Obvinený muž sa momentálne nachádza v cele policajného zaistenia.

Polícia zadržala 40-ročného muža z nepovoleného zhromaždenia v Bratislave
Zdroj: TASR - Henrich Mišovič

Polícia preveruje verejné nepovolené zhromaždenie, ktoré sa konalo vo štvrtok 17. decembra na Hodžovom námestí v Bratislave.

Na základe dôkazov bol v piatok 18. decembra zadržaný podozrivý 40-ročný muž. Bolo mu vznesené obvinenie z prečinu podnecovania. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Lucia Mihalíková.

"Obvinený muž z okresu Poltár mal na Hodžovom námestí oslovovať okoloidúcich, aby sa pridali k zhromaždeniu. Vyzývať na účasť mal aj prostredníctvom živého vysielania na sociálnej sieti," priblížila Mihalíková. Dodala, že svojím konaním mal verejne vyzývať na "hromadné neplnenie dôležitej povinnosti uloženej uznesením vlády SR".

Obvinený muž sa momentálne nachádza v cele policajného zaistenia. Poverený príslušník zároveň spracoval pre prokurátora podnet k podaniu návrhu na vzatie obvineného do väzby, uviedla hovorkyňa.

Pripomenula, že policajti budú v sobotu monitorovať verejný poriadok v uliciach Bratislavského kraja. Dôvodom je dodržanie protipandemických opatrení. V prípade zistenia protiprávneho konania budú policajti postupovať v súlade so zákonom o PZ, podotkla Mihalíková.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.