Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.12.2020, 10:39 Aktualizované dňa 19.12.2020 o 21:10

Testovanie v Trenčíne: Prvý deň prišlo 13-tisíc ľudí, zistili takmer 300 pozitívnych

Miera pozitivity za sobotu je na úrovni 2,24 percenta.

V Trenčíne urobili v sobotu v rámci prvého dňa celoplošného mestského testovania na nový koronavírus 12 831 testov. S pozitívnym výsledkom bolo 288 z nich, čo je 2,24 percenta. Informovala o tom hovorkyňa mesta Trenčín Erika Ságová.

​V Trenčíne sa v sobotu a nedeľu 20. decembra koná celoplošné testovanie obyvateľov antigénovými testami. Je dobrovoľné a bezplatné, odbery robia na 33 miestach.

Situácia v počte infikovaných novým koronavírusom je v meste Trenčín i v Trenčianskom okrese mimoriadne vážna. Od piatka 18. decembra začali v Trenčíne platiť nové opatrenia nad rámec celoslovenských.

Vyhláška zakazuje v Trenčíne predaj alkoholických nápojov na priamy konzum, platí tiež zákaz akýchkoľvek hromadných podujatí aj s menším počtom účastníkov ako šesť.

Zakázaná je aj prevádzka kín, divadiel, organizovanie akýchkoľvek koncertov, ale aj bohoslužieb, informovala v stredu 16. decembra trenčianska regionálna hygienička Ľudmila Bučková.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.