Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.12.2020, 10:44

V Trenčíne bude celoplošné testovanie. Rybníček chce odvrátiť totálny kolaps nemocnice

Celkové náklady na testovanie odhadujú na 50-tisíc až 60-tisíc eur.

V Trenčíne bude počas najbližšieho víkendu (19. – 20. 12.) celoplošné testovanie obyvateľov antigénovými testami. Testovanie bude dobrovoľné a bezplatné. V stredu o tom informoval primátor Trenčína Richard Rybníček.

V trenčianskom okrese je v súčasnosti jedna z najhorších situácii. Horné Považie je najzamorenejším regiónom koronavírusom v krajine.

„Situácia je mimoriadne vážna. Je čas, aby sme ochránili obyvateľov mesta Trenčín a najmä Fakultnú nemocnicu Trenčín pred totálnym kolapsom. Nikdy sme neboli na sebe tak závislí. My od lekárov a zdravotných sestier a lekári a zdravotné sestry od nás, obyvateľov mesta. Preto sme sa rozhodli urobiť dve opatrenia. Od piatku 18. decembra sprísnime opatrenia na území mesta Trenčín a v sobotu a v nedeľu zorganizujeme celoplošné testovanie,“ doplnil

Rybníček s tým, že čo sa pandemickej situácie týka, je na tom Trenčín najhoršie zo všetkých krajských miest.

Celkové náklady na testovanie odhadujú na 50-tisíc až 60-tisíc eur, mesto bude financovať celé odberné tímy – dobrovoľníkov aj zdravotníkov.

„Ministerstvo vnútra nám dodalo 30-tisíc testov a ministerstvo obrany 10-tisíc testov. Napriek tomu, že je testovanie dobrovoľné, prosím Trenčanov, aby sa prišli dať otestovať. Tu už ide o životy,“ zdôraznil Rybníček.

​Podľa prednostu trenčianskej radnice Jaroslava Pagáča má mesto k dispozícii asi 40-tisíc antigénových testov, testovať sa bude na 33 miestach vrátane troch súčasne funkčných odberných miest.

„Testovanie bude v sobotu a v nedeľu od 8.00 do 20.00 h. Sobota je vyhradená pre obyvateľov mesta Trenčín s trvalým a prechodným pobytom, v nedeľu sa môžu Trenčania testovať do 14.00 h., potom sa môžu dať otestovať aj obyvatelia okolitých obcí,“ skonštatoval Pagáč s tým, že personál na odberné miesta zabezpečila Fakultné nemocnica Trenčín, armáda poskytne piatich zdravotníkov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.