Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.12.2020, 07:46

Začali platiť prísnejšie podmienky pre zimné strediská, treba negatívny test

Slovensko je podľa ministra dopravy Andreja Doležala jedinou krajinou, ktorá povoľuje zimné strediská a hotely iba s testom.

Začali platiť prísnejšie podmienky pre zimné strediská, treba negatívny test
Zdroj: TASR/Dušan Hein

Od pondelka sa sprísnili podmienky pre hotely, vleky a lanovky. Od návštevníkov sa vyžaduje negatívny test na ochorenie COVID-19.

​Zmeny priniesla vyhláška Úradu verejného zdravotníctva.

Pravidlá pre lanovky aj hotely

Návštevníci stredísk nad desať rokov potrebujú negatívny PCR alebo antigénový test nie starší ako 72 hodín, v lanovkovej kabínke môže byť len jedna osoba, prípadne členovia jednej domácnosti.

Návštevníci hotelov musia mať takisto negatívne testy, zároveň nie je umožnené stravovanie v spoločných priestoroch.

Prevádzkovatelia tiež musia vo zvýšenej miere zabezpečiť čistotu, upratovanie a dezinfekciu priestorov.

Slovensko je podľa ministra dopravy Andreja Doležala (nominant Sme rodina) jedinou krajinou, ktorá povoľuje zimné strediská a hotely iba s testom.

To, aby na lanovke boli len ľudia s negatívnym testom, je podľa neho na zodpovednosti strediska. Dúfa, že pomoc cestovnému ruchu sa zrealizuje ešte tento rok.

Pomoc spustia tento rok

Schéma pomoci pre cestovný ruch je vo finále, podľa jeho slov z konca minulého týždňa vie rezort spustiť pomoc do 200-tisíc eur na žiadateľa.

Pomoc chce spustiť ešte tento rok, situáciu v tomto segmente označil za katastrofálnu. Na pomoc cestovnému ruchu by nateraz malo ísť 100 miliónov eur.

Zimná sezóna bude skôr o prežití, aj to sa týka len časti podnikov a zamestnávateľov, ktorí sa nachádzajú v zimných strediskách, uviedol prezident Zväzu cestovného ruchu Marek Harbuľák s tým, že od zimy nemajú veľké očakávania. Rezervácie v hoteloch sú zatiaľ minimálne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.