Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.12.2020, 20:18

Matovič: Tí, čo ma mesiac lynčovali za plošné testovanie, teraz volajú po výnimkách z lockdownu

Premiér Matovič hovoril o nebezpečnom populizme v čase pandémie.

Matovič: Tí, čo ma mesiac lynčovali za plošné testovanie, teraz volajú po výnimkách z lockdownu
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Premiér Igor Matovič (OĽANO) tvrdí, že tí, ktorí ho mesiac lynčovali za plošné testovanie ľudí na ochorenie COVID-19, aktuálne volajú po výnimkách z lockdownu pre tých, ktorí budú mať test.

"Akosi záhadne si nevedia uvedomiť, že počas plošného testovania sme mali presne to - lockdown s výnimkou pre tých, ktorí mali test. Jasné, rád by som išiel presne tou cestou, ale to by niekto nemohol totálne zlyhať s nákupom testov, t.j. nemáme potrebné milióny testov," uviedol predseda vlády na sociálnej sieti.

Ako poznamenal, verejne ho niektorí zaprisahávali, že akékoľvek plošné testovanie už musí byť len striktne dobrovoľné. V súčasnosti ho, ako tvrdí, tí istí vyzývajú, aby sa plošne testovali "horiace" okresy.

"Nechápem už vôbec. Najprv zburcujú v ľuďoch až nenávisť voči mne a plošnému testovaniu, a teraz to ja mám nejakým zázrakom zvrátiť," skonštatoval Matovič s tým, že takto vyzerá nebezpečný populizmus počas pandémie.

Myslí si, že naň doplatia stovky nevinných ľudí životmi a tisícky trvalými zdravotnými následkami.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.