Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.12.2020, 09:27

Akcia Konzultant: Súd rozhodol o väzbe pre jednu zadržanú

Policajný vyšetrovateľ obvinil sedem osôb vrátane viacerých starostov z obcí Bratislavského kraja.

Akcia Konzultant: Súd rozhodol o väzbe pre jednu zadržanú
Zdroj: FB/Polícia SR

Špecializovaný trestný súd v Pezinku v nedeľu rozhodol o vzatí do väzby jednej osoby zadržanej v rámci policajnej akcie Konzultant.

"Sudca pre prípravné konanie ŠTS dnes rozhodol o vzatí do väzby obvinenej A.M. Dôvodom väzby je obava z ovplyvňovania svedkov a z pokračovania v trestnej činnosti. Ďalších troch obvinených sudca prepustil zo zadržania," informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

"U obvineného P.H. súd prijal písomný sľub obvineného, ako aj záruku dôveryhodnej osoby a uložil mu primerané povinnosti a obmedzenia. U obvineného A.S. sudca väzbu nahradil dohľadom probačného a mediačného úradníka a uložil mu primerané povinnosti a obmedzenia. U obvineného E.J. sudca prijal písomný sľub obvineného, ako aj záruku dôveryhodnej osoby a uložil mu primerané povinnosti a obmedzenia," konkretizovala ďalej Kudjáková.

​Rozhodnutie nie je právoplatné. ŠTS začal rozhodovať o návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry v sobotu od 14.00 h.

Policajný vyšetrovateľ obvinil sedem osôb vrátane viacerých starostov z obcí Bratislavského kraja.

Zadržaní boli Národnou kriminálnou agentúrou v rámci spomínanej akcie Konzultant, ktorá súvisí s vyšetrovaním trestných činov machinácie pri verejnej dražbe i verejnom obstarávaní a poškodzovania finančných záujmov Európskej únie.

Súčasne so zadržaním osôb polícia vykonala aj prehliadky na niekoľkých obecných úradoch.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.