Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.12.2020, 13:00 Aktualizované dňa 08.12.2020 o 13:33

Vallo: Situácia sa radikálne zhoršuje, streetfoodový festival v centre nemá logické vysvetlenie

Bratislavský primátor vyzval ľudí, aby boli pred a počas vianočných sviatkov opatrní a aby odložili kontakty, ktoré nie sú nevyhnutné.

Vallo: Situácia sa radikálne zhoršuje, streetfoodový festival v centre nemá logické vysvetlenie
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Epidemiologická situácia v súvislosti s koronavírusom sa v Bratislave v posledných dňoch radikálne zhoršuje. Na tlačovej konferencii to vyhlásil primátor hlavného mesta Matúš Vallo.

Nápor nových pacientov pociťujú nemocnice aj zariadenia pre seniorov, v ktorých tiež pribúdajú pozitívne prípady covidu-19.

​Vallo preto vyzval ľudí, aby boli pred a počas vianočných sviatkov opatrní a aby odložili kontakty s ľuďmi, ktoré nie sú nevyhnutné. Prípadne si predtým dali spraviť antigénový test.

Primátor apeloval na disciplínu ľudí a prihlásil sa k výzve desiatok vedcov, ktorí včera verejne vyjadrili svoj postoj. Žiadali sprísniť opatrenia proti šíreniu infekcie tak, aby sa znížili mobilita obyvateľstva.

"Komunikoval som o tom so starostkou Starého Mesta (Zuzana Aufrichtová, pozn. red.), prečo pustila food trucky a prečo namiesto vianočných trhov majú street food fest," povedal Vallo v reakcii na fotografie, ktoré sa šírili sociálnymi sieťami, zachytávajúce davy ľudí počas víkendu v centre mesta.

Tvrdí, že na to nevie nájsť logické vysvetlenie. "Neviem, prečo krátkodobý zisk uprednostňujeme pred zdravým, ak by tam siahala moja kompetencia, nikdy by som to nedovolil. Ale sú to trhy organizované mestskou časťou," podotkol.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.