Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.12.2020, 09:29

Košice hlásia doposiaľ najviac pacientov s koronavírusom, pribúdajú v mladom veku

Aktuálne sa v košickej nemocnici lieči sto pacientov nakazených koronavírusom, z nich sú siedmi napojení na umelú pľúcnu ventiláciu.

Košice hlásia doposiaľ najviac pacientov s koronavírusom, pribúdajú v mladom veku
Zdroj: TASR/František Iván

Doposiaľ najvyšší počet infikovaných pacientov s ochorením COVID-19 eviduje Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura Košice.

Uplynulý víkend prijali spolu takmer 20 nových pacientov. Informovala o tom Ladislava Šustová z komunikačného oddelenia nemocnice.

„Pribúdajú nám pacienti v mladom veku, do 60 rokov. Sú v kritickom stave, v ohrození života. Máme pacientov, ktorí sú už mesiac napojení na umelú pľúcnu ventiláciu a ich stav je naďalej vážny,“ uviedol primár oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny (OAIM) Ján Michlík.

Zároveň vyzval ľudí, aby dodržiavali stanovené pravidlá, minimalizovali kontakty, obmedzili rodinné stretnutia a návštevy obchodných centier.

Počet hospitalizovaných s ochorením COVID-19 v UNLP od začiatku pandémie prekročil 400.

Aktuálne sa v nej lieči sto pacientov nakazených novým koronavírusom, z nich sú siedmi napojení na umelú pľúcnu ventiláciu.

Aktuálna obsadenosť vyčlenených lôžok je 58 percent. Z celkového počtu okolo 3500 zamestnancov je infikovaných 127 zdravotníkov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.