Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.12.2020, 15:09

Matovič tvrdí, že pomohol Gröhlingovi vyhrať boj nad úradníkmi. Agendu odovzdáva ministerstvu

Od pondelka je možné obnoviť školské vyučovanie a prevádzku v školách, ak sa tak rozhodne ich zriaďovateľ.

Matovič tvrdí, že pomohol Gröhlingovi vyhrať boj nad úradníkmi. Agendu odovzdáva ministerstvu
Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Premiér Igor Matovič tvrdí, že pomohol ministrovi školstva Branislavovi Gröhlingovi vyhrať boj nad úradníkmi, ktorí okolo neho týždne tvrdili, že pretestovanie žiakov na ochorenie COVID-19 nie je možné zabezpečiť.

​Víkendové testovanie žiakov podľa predsedu vlády dokázalo opak, a preto celú agendu od pondelka presúva z Úradu vlády na ministerstvo školstva.

"Ukázali sme, že sa to dá, že sa netreba obávať ísť touto bezpečnou cestou, ako školy otvoriť," povedal Matovič.

Od pondelka je možné obnoviť školské vyučovanie a prevádzku v školách (2. stupeň základnej školy a stredné školy), ak sa tak rozhodne ich zriaďovateľ.

Žiaci, jeden z ich zákonných zástupcov a zamestnanci školy sa však musia preukázať negatívnym výsledkom antigénového testu, či negatívnym výsledkom RT-PCR testu na ochorenie COVID-19. Test však nesmie byť starší ako sedem dní.

Vyplýva to z vyhlášky, ktorú zverejnil Úrad verejného zdravotníctva. Školy, ktoré sa rozhodli nezapojiť do testovania, učia aj naďalej dištančnou formou.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.