Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.12.2020, 13:56 Aktualizované dňa 07.12.2020 o 14:52

Fico: Matovič potrebuje núdzový stav, aby mohol potlačiť protesty a voziť sa v pancierovom aute

  • Šéf Smeru tiež tvrdí, že premiér chce pomocou núdzového stavu obmedzovať základné práva a slobody.
  • Podotkol, že novela dá vláde možnosť zatvoriť ľudí vo vlastnom dome.
Fico: Matovič potrebuje núdzový stav, aby mohol potlačiť protesty a voziť sa v pancierovom aute
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Zmena v prípade núdzového stavu, ktorú dnes schválila vláda a čoskoro o nej budú rokovať poslanci, nemá podľa predsedu Smeru Roberta Fica vysvetlenie.

Ide o návrh novely ústavného zákona o bezpečnosti štátu v čase vojny, vojnového stavu, výnimočného stavu a núdzového stavu.

​Vláde by umožnila vyhlásený núdzový stav opakovane predlžovať najviac o 40 dní, musí však na to získať schválenie od parlamentu.

"Čo je to za núdzový stav, keď na vianočných trhoch v Bratislave boli stovky až tisícky ľudí?" pýtal sa Fico. Šéf Smeru hovoril o situácii v hlavnom meste počas víkendu. Sociálne siete totiž obleteli fotografie z centra Bratislavy, kde sa tento rok kvôli pandémii nekonajú klasické vianočné trhy, avšak davy ľudí prilákali streetfoodový festival.

Premiér Igor Matovič núdzový stav podľa Fica potrebuje, aby mohol potlačiť protivládne protesty a voziť sa v pancierovom aute.

Šéf Smeru tiež tvrdí, že Matovič chce pomocou núdzového stavu obmedzovať základné práva a slobody. Podotkol, že novela dá vláde možnosť zatvoriť ľudí vo vlastnom dome.​

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.