Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.12.2020, 20:16

V Bratislave zavládol advent. V Starom Meste bolo toľko ľudí, ako minulé roky, kritizoval Droba

Do centra hlavného mesta prišlo za vianočnou atmosférou príliš veľa ľudí.

V Bratislave zavládol advent. V Starom Meste bolo toľko ľudí, ako minulé roky, kritizoval Droba
Zdroj: TASR - Pavol Zachar

Sociálne siete počas víkendu zaplavili obrázky z centra Bratislavy, ktoré zaplavilo množstvo ľudí. Vítali Mikuláša a užívali si vianočnú atmosféru. 

Problémom však bolo, že sa ich v meste zišlo až príliš veľa, čím sa zvyšovalo riziko prenosu covidu-19. Zhromažďovaniu ľudí nezabránilo ani to, že vianočné trhy sú tento rok v hlavnom meste zrušené.

Nezodpovednosť ľudí kritizoval aj bratislavský župan Juraj Droba. "Tento víkend však bolo Staré Mesto plné a na niektorých miestach vyzeralo rovnako, ako minulý rok. Prosím, buďme všetci opatrnejší," napísal na Facebooku. 

Ľudí vyzval najmä na to, aby si v meste dávali lepší pozor na rozostupy. "Kúpme si ten punč či lokše, ale strážme si priestor okolo seba a posuňme sa ďalej od stánku. Nikto nechce teraz pred sviatkami ochorieť a preniesť to na svojich najbližších," dodal. 

Župan na druhú stranu pochválil lokálnych podnikateľov, ktorí do mesta aj v tejto dobe priniesli adventnú atmosféru. 

Na zhoršujúcu sa situáciu dnes upozorňoval aj primátor Matúš Vallo. "V posledných dňoch nám čísla novo infikovaných ale aj hospitalizovaných jednoznačne ukazujú, že aj v Bratislave sa situácia zhoršuje," napísal.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.