Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.12.2020, 12:26

Beňa, obvinený v akcii Judáš, končí v tajnej službe, potvrdil jeho advokát

Súd v Pezinku rozhoduje o väzbe pre Beňu aj ďalších obvinených.

Sudkyňa pre prípravné konanie na Špecializovanom trestnom súde ukončila po 10.30 h výsluch obvineného Borisa Beňu.

Jeho právny zástupca Daniel Lipšic tvrdí, že nie sú naplnené materiálne dôvody väzby. O návrhu na vzatie do väzby pre piatich obvinených z policajnej akcie Judáš by mala sudkyňa rozhodnúť podvečer.

Námestník riaditeľa Slovenskej informačnej služby Beňa je dočasne mimo služby. "Na výsluchu avizoval, že si bude podávať žiadosť do civilu," pokračoval Lipšic.

V prípade skutkov, ktoré sa týkajú vyzradenia utajovaných skutočností vo vzťahu k nasadeným odposluchom, podľa Lipšica uvádza okolnosti, za ktorých k tomu prišlo. "Vo vzťahu ku skutku vydierania vinu odmieta," doplnil s tým, že obvinenie je založené na domnienke jedného svedka.

Momentálne sudkyňa Pamela Záleská pokračuje výsluchom bývalého šéfa kontrarozviedky Petra Gašparoviča. Výsluch ešte čaká obvineného Mariána Kučerku a policajného exprezidenta Milana Lučanského, ktorého sudkyňa vypočuje ako posledného v poradí.

Rozhodovať o návrhu na vzatie do väzby bude aj v prípade bývalého policajta Ladislava Vičiana, ktorého vypočula už v sobotu (5. 12.).

V sobotu rozhodla o väzbe pre dvoch obvinených. Bývalého viceprezidenta Finančnej správy Daniela Čecha a bývalého riaditeľa Úradu zvláštnych policajných činností ministerstva vnútra Jozefa Reháka. Dôvodom ich väzobného stíhania je obava z ovplyvňovania svedkov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.