Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.12.2020, 18:56 Aktualizované dňa 05.12.2020 o 19:16

Akcia Judáš: Dvoch obvinených posiela súd do väzby

O prípadnej väzbe pre bývalého policajného šéfa Milana Lučanského bude súd rozhodovať v nedeľu.

Akcia Judáš: Dvoch obvinených posiela súd do väzby
Zdroj: FB/Polícia SR

Sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku rozhodla o vzatí do väzby dvojice osôb Jozefa Reháka a Daniela Čecha, ktoré obvinili a zadržali v rámci policajnej akcie Judáš.

Rozhodnutie nie je právoplatné. Informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková. Dôvodom väzobného stíhania je obava z ovplyvňovania svedkov.

"Rozhodnutie nie je právoplatné, obvinení podali proti nemu sťažnosti a sťažnosť podal aj prokurátor proti neakceptovaniu preventívnej väzby u jedného z obvinených," spresnila. O sťažnostiach rozhodne Najvyšší súd.

Čech je bývalý viceprezident Finančnej správy. Rehák šéfoval Úradu zvláštnych policajných činností ministerstva vnútra.

Sudkyňa v sobotu vypočula aj obvineného Ladislava Vičana. Rozhodnutie v jeho prípade bude podľa hovorkyne vyhlásené v nedeľu (6. 12.). Vtedy budú pokračovať aj výsluchy ďalších štyroch obvinených.

Okrem policajného exprezidenta Milana Lučanského bude od 7.30 h rozhodovať aj o návrhu na väzobné stíhanie pre ďalších obvinených

V prípade obvinili podľa polície osem osôb. Ide o ľudí, ktorí pôsobili a niektorí stále pôsobia vo vysokých funkciách Policajného zboru, Slovenskej informačnej služby a Kriminálneho úradu finančnej správy.
Trestnej činnosti sa mali dopúšťať dlhodobo, a to minimálne v ôsmich skutkoch.

Obvinenie sa týka prijímania úplatku, podplácania, založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a tiež ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.