Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.12.2020, 15:25 Aktualizované dňa 03.12.2020 o 16:42

Fico o zadržaní Lučanského: Toto nie je odkaz mne, to je odkaz Pellegrinimu

Šéf Smeru sa na brífingu vyjadril k zadržaniu bývalého šéfa polície Milana Lučanského.

Šéf Smeru Robert Fico na brífingu vyhlásil, že zadržanie bývalého policajného šéfa Milana Lučanského nie je odkaz jemu, ale je to odkaz expremiérovi Petrovi Pellegrinimu.

​"To si musí on riešiť. Spolu s Denisou Sakovou ho nominovali do tej funkcie tak on to musí vysvetľovať slovenskej verejnosti," povedal Fico.

Šéf Smeru zopakoval, že z ľudí, ktorí prešli zo Smeru do strany Hlas, má stále trpký pocit. "Netrápte nás týmito ľuďmi. Tí ľudia odišli a zradili," povedal Fico. Na margo obvinení bývalého ministra hospodárstva Petra Žigu povedal, že svoju funkciu vykonával dobre.

"Peter Žiga mal ako minister viaceré vŕazné rozhodnutia," povedal Fico.

Fico na brífingu ďalej povedal, že vládna koalícia zmenami v ústave súvisiacimi s reformou justície ohrozuje právny štát a demokraciu na Slovensku. Kritizuje predloženie pozmeňujúceho návrhu Alojza Baránika (SaS), ktorý chce spolitizovať prokuratúru.

Tvrdí, že návrh prichádza bez diskusie, prípravy a na poslednú chvíľu. Označil to za neakceptovateľné. Zdôraznil, že ani Generálna prokuratúra netuší, že chce niekto v Národnej rade meniť jej charakter a definíciu v ústave.

Hovorí, že koalícia sa zbláznila a láme právny štát cez koleno. Novelu sa chystajú napadnúť na Ústavnom súde (ÚS) SR.

"Toto je porušovanie princípov právneho štátu a demokracie, že už väčšie ani nemôže byť," povedal Fico.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.