Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.12.2020, 19:13 Aktualizované dňa 02.12.2020 o 08:11

"Haščák je symbolom korupcie a bielych golierov." Pozrite si reakcie na zásah v Pente

Šéfa finančnej skupiny Penta obvinil policajný vyšetrovateľ z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Strana SaS
Jaroslav Haščák je symbolom korupcie a bielych golierov, ktoré mali na Slovensku vplyv za dvanásť rokov vlády Smeru. Až rozviazané ruky polície dokázali to, čo sa pred pár rokmi zdalo nemožné. Jaroslav Haščák sa pohŕdavo usmieval do televízie a povýšenecky dokazoval, ako mu nikto nič nemôže. Jeho naivita a evidentne aj trestná činnosť ho však dobehli. Na rade je tak opäť raz Robert Fico, na ktorého možno ukáže aj sám Haščák, keď si pospomína, ako spolu pili kolu.

Veronika Remišová (Za ľudí)
Na Slovensku sme boli dlhodobo zvyknutí, že polícia a prokuratúra hrali hluché a slepé inštitúcie, ktoré pri 'veľkých rybách' často konštatovali len 'skutok sa nestal'. Občania takýmto praktikám vystavili jasnú stopku v parlamentných voľbách, kde sme dostali mandát na to, aby zákon a spravodlivosť platili rovnako pre všetkých.

Roman Mikulec (minister vnútra)
Prebiehajú nejaké procesné úkony. Neviem, či to súvisí s nejakou konkrétnou akciou. Musíme si počkať na výsledky vyšetrovania.

Jaroslav Naď (minister obrany)

Ja to nechcem komentovať. Toto je absolútne v rukách polície. Som rád, že sa ukazuje, že polícia má voľné ruky. Verím, že spravodlivosť na Slovensku začne fungovať. Rozumiem, že opozícia je nervózna, slučka sa sťahuje.

Milan Krajniak (minister práce)

Ja som mal osobnú skúsenosť s tým, že moja rodina bola sledovaná, odpočúvaná a je pre mňa istým zadosťučinením, že ľudia, ktorí patrili k okruhu tých, ktorí si tieto činnosti mohli objednať, postupne končia tam, kde patria. Myslím si, že niektoré veci by mali byť uzavreté a nemali by sa zametať pod koberec.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.