Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.11.2020, 17:14

Som z toho až šokovaná. Záujem v dotačnej výzve je malý, hovorí Milanová

Ministerstvo kultúry v pondelok spustilo výzvu na pomoc v kultúrno-kreatívnom priemysle.

Som z toho až šokovaná. Záujem v dotačnej výzve je malý, hovorí Milanová
Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

Od pondelkového spustenia dotačnej výzvy Ministerstva kultúry na pomoc tým, ktorí pracujú v technických a podporných umeleckých profesiách, registruje rezort veľmi málo žiadostí.

Ministerka kultúry Natália Milanová preto vyzvala všetkých, ktorých sa to môže týkať, aby venovali pozornosť možnosti získať prostriedky sanujúce ekonomický dosah pandémie ochorenia COVID-19.

"Musím úprimne povedať, že malým počtom som až šokovaná, preto vyzývam všetkých, ktorým je táto výzva určená, aby svoju šancu využili, čas na podanie žiadostí je len do 2. decembra," pripomenula šéfka rezortu.

Ministerstvo kultúry v pondelok spustilo výzvu na pomoc tým aktérom v kultúrno-kreatívnom priemysle, ktorí prepadli cez sito doterajšej sociálnej pomoci štátu počas pandémie ochorenia COVID-19.

V rámci prvej výzvy, otvorenej do 2. decembra, môžu technické a podporné profesie v kultúrnom a kreatívnom priemysle za mesiace marec až september získať podporu vo výške 540 eur za mesiac, celkovo teda 3780 eur.

Žiadosti môžu podávať pracovníci, ktorí pôsobia v kultúre ako samostatne zárobkovo činné osoby a slobodné povolania.

Rozšírenie dotačnej pomoci umožňuje ministerstvu novela zákona o dotáciách v pôsobnostiach rezortu, oprávňujúca poskytovať pomoc v prípade sanácie ekonomických dosahov mimoriadnych udalostí, akou je napríklad súčasná pandémia.

Rezort v spolupráci s umeleckou obcou v tejto súvislosti vytvorilo tiež dva nové registre, ktoré vedie Fond na podporu umenia, evidenciu profesionálnych umelcov a evidenciu iných profesionálov v kultúre.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.