Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.11.2020, 13:31

Slovensko nechce ísť proti prúdu. Doležal povedal, kedy by mohli začať lyžovačky

Naša krajina sa chce prispôsobiť celoeurópskej dohode. Koordinovať sa to bude snažiť Angela Merkelová.

Slovensko nechce ísť proti prúdu. Doležal povedal, kedy by mohli začať lyžovačky
Zdroj: TASR/Oliver Ondráš

Minister dopravy Andrej Doležal stále verí, že sa lyžiarska sezóna na Slovensku túto zimu začne. Povedal to počas živého vysielania na svojom Facebooku, kde odpovedal na otázky občanov.

Svoj plán, ako by mohli strediská fungovať, dnes predstavil konzíliu odborníkov. "Som presvedčený, že budúci týždeň by sme mohli strediskám oznámiť, čo so zimnou sezónou," povedal o ďalšom vývoji.

Konečný termín, kedy sa strediská otvoria, však nie je len v rukách Slovenska. Minister priznal, že sa v tomto bude koordinovať so zvyškom Európy, aby sa "umelo nezvyšovala mobilita."

"Musím byť pesimista, máme signály z Európy, z Nemecka Francúzska, že to možno smeruje až tam, že by bola sezóna začatá až niekedy 10. januára," povedal minister.

Nemecká kancelárka Angela Merkelová už včera večer povedala, že sa bude usilovať o koordináciu v Bruseli, aby sa všetky strediská v Európe otvorili až k tomuto dátumu. 

"Ja verím, že my v tom budeme mať jasno budúci týždeň. Uvidíme, ako sa k tomu postaví celá Európa," povedal o ďalšom postupe Doležal s tým, že Slovensko určite "nepôjde proti prúdu."

K tomu, ako by mohla sezóna na Slovensku vyzerať, sa však detailne vyjadriť nechcel. "Z našej strany je to stále len návrh," vysvetlil. Neprezradí detaily, kým nebude návrh schválený.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.