Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.11.2020, 10:46

Kollár má v nemocnici špeciálny režim, jeho priateľky sa dostávajú do sporov s personálom

Šéf parlamentu Boris Kollár má v nemocnici špeciálny režim a chodia za ním návštevy aj napriek tomu, že je to v čase pandémie zakázané.

Kollár má v nemocnici špeciálny režim, jeho priateľky sa dostávajú do sporov s personálom
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Šéf parlamentu Boris Kollár spôsobil rozruch v nemocnici Svätého Michala, kde je hospitalizovaný po vážnej dopravnej nehode z 24. októbra. Denník Sme prišiel s informáciou, že Kollár má v nemocnici špeciálny režim a chodia za ním návštevy aj napriek tomu, že je to v čase pandémie zakázané.

Podľa denníka sa priateľky šéfa parlamentu opakovane dostali do sporu so zdravotnými sestrami, žiadajú od nich veci, ktoré nemajú v pracovnej náplni. Vedenie nemocnice dokonca malo sestrám pohroziť výpoveďami a škrtnutím odmien.

​"V piatok nám oznámili dobrú správu, že v decembrovej výplate budú odmeny. Ale zároveň sme sa dozvedeli, že tie dve sestry a vrchná žiadne odmeny nedostanú," povedal jeden z lekárov.

"Nastali tu trochu strety medzi priateľkami Kollára a sestričkami. Došlo aj k výmenám názorov," opísal lekár napätú situáciu na oddelení. Vrcholom podľa neho bol spor o uvarenie čaju.

Podľa lekára jedna z Kollárových priateliek povedala zdravotnej sestre, že už dve hodiny čaká na čaj. "Sestrička sa ohradila, že ona tu nie je na to, aby varila čaj," opísal.

K afére sa vyjadrila aj Kollárova hovorkyňa Linda Tribusová. "Čajová aféra predsedu veľmi mrzí, ale po nehode máva dni, keď celkový stav a bolesti akceptuje dobre, no niekedy je to na psychiku ťažké a necíti sa najlepšie, to bolo aj v tom prípade," vysvetlila pre denník Sme Tribusová.

Obhajovala návštevy tým, že tam chodia aj ako opatrovateľky. "Odbremeňujú personál od rôznych úkonov, ktoré sa týkajú hygieny, podávania jedla či prezliekania," vymenúva Tribusová. Priznáva, že na návštevy za šéfom parlamentu chodia aj v nočných hodinách.

​Skonštatovala, že došlo ku komunikačnému nedorozumeniu, "čo predsedu mrzí a je si vedomý, že sestričky majú veľa práce". O prípadných návštevách rozhoduje primár a ošetrujúci lekár.

Celkovo sú však návštevy počas pandémie v nemocnici zakázané, platia však výnimky. "Výnimky sú pri umierajúcom, výnimka pre kňazov, výnimka pre otcov pri pôrode, výnimka navštíviť svoje deti, ktoré zostávajú v nemocnici," povedal minister zdravotníctva Marek Krajčí.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.